Velg tekststørrelse: Vanlig / Stor
Skriv ut
Tips oss
Facebook
Tips en venn
Norsk skolestart på Costa Blanca i dag Klare for skoleåret. Ask Hals Bunes og lærer Rigmor Strand gleder seg til skolestart.
ALFAZ DEL PI Det er minst like spennende å være 1. klassing å ha sin aller første skoledag i Spania som det er i Norge. Ask Hals Bunes (6) fra Kristiansund var en av de spente elevene.

Ask er ekstra heldig i og med at lærer Rigmor Strand også er fra Kristiansund. De to fant tonen med en gang Asl ble ropt opp av rektor Knut Lithell.

Mandag var det første skoledag i Alfaz del Pi for norske elever ved Den norske skole Costa Blanca. I år er det 204 elever i grunnskolen, og cirka 95 i videregående skole. Forventningsfulle elever, foreldre og lærere sto i skolegården klokken 10 og ventet på å treffe nye og gamle kjente.

Skolen har som kjent en storstilt utbygging på gang, og hele videregående skole skal ha sin undervisning i leide lokaler på Alfaz del Sol frem til nybygget er klart i februar neste år.